Wygodne krzesło do pracy w domu. Co kupić?

Miejskie kosze na śmieci – co oferują producenci?
14 November 2019
lodówka
Energooszczędna lodówka – co warto kupić?
26 January 2020

Wygodne krzesło do pracy w domu. Co kupić?

krzeslo biurowe

Chociaż w sklepach znaleźć można wiele różnych modeli krzeseł, to jednak nie każde z nich dobrze sprawdza się w pracy. Co warto zakupić do swojego domowego biura?

Gdy przy biurku pracujemy kilka godzin dziennie, dobre krzesło ma szczególne znaczenie. Tylko wtedy może ono zagwarantować odpowiednie wsparcie dla całego ciała, aby zapobiegać pojawianiu się nieprzyjemnych bólów pleców.

Czym zatem powinno charakteryzować się dobre krzesło biurowe? Zapraszamy do sprowadzenia naszych porad!

Ergonomia pracy w domu

Także praca w domu powinna odbywać się w ergonomicznych warunkach. Co to oznacza? Ergonomia odnosi się do nauki o tworzeniu bezpiecznych, komfortowych stanowisk pracy. Ergonomiczne stanowisko pracy to takie, które nie będzie powodowało zwiększonego ryzyka pojawienia się chorób zawodowych, a także wypadków przy pracy.

Także w przypadku biura w domu ergonomia ma duże znaczenie. Aktualnie coraz więcej osób pracuje w domu, dlatego też również i one powinny zadbać o to, aby wykonywać swoje obowiązki w odpowiednich warunkach.

Przy pracy przy biurku najważniejsze jest właściwe krzesło biurowe, które będzie mogło zapewnić komfortowe wsparcie przez cały dzień. Na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Ergonomiczne krzesło biurowe – o czym warto pamiętać?

Krzesło biurowe o ergonomicznej konstrukcji będzie zdecydowanie najlepszym zakupem do domowego biura. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkie krzesła dostępne w sprzedaży rzeczywiście spełniają wymogi ergonomii.

Aby zakup był całkowicie udany, warto dowiedzieć się, co dokładnie charakteryzuje ergonomiczne krzesła biurowe. O czym należy pamiętać podczas zakupów?

Cechy ergonomicznego krzesła biurowego:

  • wyprofilowane oparcie – krzesło powinno posiadać widoczne wcięcie w okolicy lędźwiowej albo specjalną poduszkę lędźwiową, aby jego profil odpowiadał anatomicznej budowie kręgosłupa
  • właściwa głębokość siedziska – siedzisko powinno posiadać wymiary dostosowane do wzrostu użytkownika, aby podczas siedzenia na nim nogi były zgięte w kolanach w kącie 90 stopni, a stopy mogły spoczywać na podłożu
  • podłokietniki – pozwalają na odciążenie rąk podczas pracy przy biurku, najlepiej, aby był regulowane, żeby można było dopasować je do swoich preferencji
  • regulacja wysokości siedziska – pozwala na dopasowanie wysokości do sylwetki użytkownika

Dodatkowo, dobre krzesło biurowe może posiadać także inne cechy, które poprawią jego komfort. Co jeszcze mogą zaoferować nam wysokiej klasy modele?

Warto wskazać między innymi na opcję tilt, czyli aktywnego (dynamicznego) siedzenia. Funkcja ta polega na możliwości bujania się na krześle, co aktywuje pracę mięśni i kręgosłupa i zapobiega ich dolegliwościom.

Można także zdecydować się na zakupienie wysokiego krzesła biurowego, czyli modelu z zagłówkiem. Wówczas pozwoli on na wygodne oparcie się na nim podczas pracy. Zwróćmy wtedy też uwagę na właściwe wyprofilowanie zagłówka.

Najlepsze krzesła biurowe są także wyposażane w pełną gamę regulacji. Przykładowo, można wyregulować w nich kąt oparcia, głębokość siedziska czy też kąt nachylenia zagłówka. Wówczas krzesło może być perfekcyjnie dopasowane do użytkownika.

Ergonomiczne krzesło biurowe zamówisz on-line!

Chcesz kupić wygodne krzesło do pracy w domowym biurze? Teraz możesz zrobić to także bez konieczności wychodzenia z domu!

Ergonomiczne krzesło biurowe można zamówić całkowicie przez internet. Sklepy on-line mogą zaoferować swoim klientom szeroką gamę wysokiej klasy modeli, które doskonale nadają się do pracy przy biurku. Można także przebierać w ich wykończeniu, aby dopasować je do aranżacji wnętrza. Warto też pamiętać, że wtedy, gdy krzesło nie będzie nam odpowiadać, mamy prawo do jego zwrotu!

Comments are closed.