Kim jest Meghan Markle? Rodzina, dzieci, kariera

Benfica Lisbona – co każdy kibic wiedzieć musi?
31 March 2023
kryptowaluty
Rewolucja Cyfrowego Pieniądza: Kryptowaluty
27 December 2023

Kim jest Meghan Markle? Rodzina, dzieci, kariera

Meghan Markle

Meghan Markle, a dokładnie Rachel Meghan Markle, to urodzona w Ameryce aktorka i członek brytyjskiej rodziny królewskiej. Przybliżamy najważniejsze informacje o jej rodzinie, dzieciach i karierze!

Meghan Markle – rodzina

Meghan Markle urodziła się 4 sierpnia 1981 roku w Los Angeles w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych.

Jej rodzicami są Thomas Markle Sr., operator filmowy i Doria Ragland, pracownik socjalny i instruktor jogi. Rodzice Meghan rozwiedli się, gdy była młoda, ale oboje wspierali ją przez całe życie.

Meghan wychowywała się w zamożnej rodzinie, na kalifornijskim przedmieściu Woodland Hills.

Meghan Markle – rodzina królewska

Meghan Markle zyskała rozgłos dzięki roli Rachel Zane w serialu telewizyjnym „Suits”. Ona i książę Harry po raz pierwszy poznali się na randce w ciemno w lipcu 2016 roku i wkrótce potem zaczęli się spotykać. Ich związek przyciągnął uwagę mediów ze względu na pochodzenie Markle.

27 listopada 2017 roku ogłoszono, że książę Harry i Meghan Markle są zaręczeni. Ich ślub odbył się 19 maja 2018 roku w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. Wydarzenie było transmitowane w telewizji i oglądały je miliony ludzi na całym świecie.

Po ślubie Meghan Markle została księżną Sussex, hrabiną Dumbarton, baronową Kilkeel, a książę Harry otrzymał od królowej Elżbiety II tytuł księcia Sussex. Po zaślubinach wspólnie pełnili oficjalne obowiązki królewskie i angażowali się w różne inicjatywy charytatywne.

W styczniu 2020 roku para ogłosiła decyzję o wycofaniu się z brytyjskiej rodziny królewskiej i dążeniu do niezależności. Od tego czasu Meghan i Harry kilkakrotnie wystąpili publicznie i brali udział w różnych wydarzeniach. Następnie para przeprowadziła się do Montecito w Stanach Zjednoczonych.

Meghan Markle – dzieci

Meghan Markle ma dwoje dzieci ze swoim mężem, księciem Harrym, księciem Sussex:

  • Archie Harrison Mountbatten-Windsor, który urodził się 6 maja 2019 roku. Jest pierwszym dzieckiem pary i siódmym w kolejce do brytyjskiego tronu.
  • Lilibet „Lili” Diana Mountbatten-Windsor, która urodziła się 4 czerwca 2021 roku. Jest drugim dzieckiem pary i ósmym w kolejce do brytyjskiego tronu. Jej drugie imię, Diana, jest hołdem dla zmarłej matki księcia Harry’ego, księżnej Diany.

Meghan Markle – kariera

Przed ślubem z Harrym Meghan Markle prowadziła udaną karierę aktorską. Najbardziej znana jest z roli Rachel Zane w amerykańskim serialu prawniczym „Suits” emitowanym w latach 2011-2018. Wystąpiła także w innych programach telewizyjnych i filmach, w tym w „Fringe”, „90210” i „Horrible Bosses”. Kariera aktorska Markle pomogła jej stać się rozpoznawalną postacią.

Oprócz aktorstwa Meghan Markle była zaangażowana w działalność filantropijną i humanitarną. Pełniła funkcję globalnej ambasadorki World Vision Canada.

Zanim została aktorką zajmowała się również profesjonalną kaligrafią. Pracowała w luksusowym sklepie w papierniczym „Paper Source”, w którym przygotowała zaproszenia ślubne oraz inne ręcznie wypisywane materiały. Również była wolontariuszką, hostessą, pracowała jako opiekunka dla dzieci.

Po ślubie z księciem Harrym w maju 2018 roku Meghan stała się członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej.

Comments are closed.