Aranżacja salonu z projektantem wnętrz. Czy warto?

sypialnia
Na co uważać biorąc pożyczkę pod zastaw nieruchomości?
23 November 2020
auto sportowe
Wypożyczalnia samochodów sportowych. Luksusowe auta na wyciągnięcie ręki!
13 January 2021

Aranżacja salonu z projektantem wnętrz. Czy warto?

projektowanie wnętrz

Salon to reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu. Warto więc poświęcić czas na to, aby stworzyć taką przestrzeń, która będzie przyciągała uwagę swoim atrakcyjnym wyglądem, ale przy tym zapewniała maksymalny komfort odpoczynku. Czy taki efekt można uzyskać samodzielne? A może lepiej skorzystać z pomocy projektanta wnętrz?

W salonie wypoczywamy, rozmawiamy, bawimy się – to wnętrze wielofunkcyjne, dlatego przy jego aranżacji także warto uwzględnić też jego przeznaczenie. Salon powinien być zatem estetyczny, ale też funkcjonalny, by każdy mógł znaleźć w nim dla siebie idealne miejsce do relaksu.

Samodzielne projektowanie wnętrz jest możliwe, ale wtedy, gdy efekt ma być perfekcyjny, warto rozważyć skorzystanie z usług architektów. Jakie są główne zalety takiej współpracy? Jak ona przebiega?

Salon jak z katalogu

By stworzyć wystrój salonu jak z katalogu, należy przede wszystkim posiadać wyczucie stylu. Nie można jednak zapominać o tym, że równie ważna jest wiedza i doświadczenie w zakresie komponowania ze sobą różnych materiałów oraz rozeznanie w branży.

Właśnie dlatego coraz więcej salonów w Polsce projektuje architekt wnętrz – ten specjalista wie, w jaki sposób przygotować wnętrze indywidualnie dopasowane do potrzeb klientów, a także odzwierciedlające ich konkretne wymagania.

Pomoc projektanta wnętrza sprawdzi się zarówno wtedy, gdy mamy już pomysł na salon, ale nie wiemy, jak go zrealizować, jak i wtedy, gdy nie wiemy, na co się zdecydować. Może on wtedy zaproponować najlepsze rozwiązania, które będą uwzględniały możliwości danej przestrzeni, a przy tym także będą odpowiadały naszemu gustowi.

salon

Skomplikowane wnętrza nie są problemem

Salon mały albo nieustawny? Ze słabym dostępem naturalnego światła? W tych, a także innych przypadkach projektant wnętrz może zasugerować najlepsze rozwiązania, aby stworzyć przestrzeń, w które każdy będzie czuł się komfortowo.

Na bazie swojej wiedzy i doświadczenia ten specjalista może zasugerować, jakie rozwiązania aranżacyjne sprawdzą się najlepiej, by w pełni wykorzystać potencjał wnętrza. Wielu architektów współpracuje także z firmami stolarskimi – może on wtedy pomóc w zamówieniu mebli na wymiar, które będą dopełniały daną przestrzeń.

Wobec tego nawet bardzo wymagające wnętrze nie będzie problemem – przygotowana aranżacja salonu może wtedy uwzględniać zarówno praktyczne potrzeby, jak i oczekiwania dotyczące estetyki wnętrza właściciela domu czy mieszkania.

Współpraca z projektantem wnętrz

Usługi projektowania wnętrz to wieloetapowy proces, który prowadzi od zebrania danych przez projektanta aż do realizacji wnętrza według zaproponowanego projektu.

W trakcie współpracy projektant pobiera wymiary wnętrza lub pracuje na jego projekcie architektonicznym. Dobiera odpowiednie materiały ze sklepów, a także sugeruje najlepsze meble i dekoracje. Pracownia może także nadzorować proces prac wykończeniowych, aby postępowały one zgodnie z założeniami projektowymi.

Co ważne, obecnie projekty wnętrz można zamawiać również całkowicie przez internet. To dogodne rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że nie trzeba wtedy udawać się osobiście do biura projektanta – wszystko można załatwić online. Gotowy projekt można otrzymać na swój adres e-mail. To duże udogodnienie dla osób, które nie mają pomysłu na salon, ale jednocześnie nie mają też czasu na to, aby skorzystać ze standardowej ścieżki współpracy. Dodatkowym atutem jest niższa cena.

Podsumowując, atrakcyjnie prezentujący się salon można przygotować samodzielnie, lecz można także stworzyć go we współpracy ze specjalistą – architektem wnętrz. Dzisiaj na taką opcję decyduje się coraz więcej osób, by uzyskać efekt, który będzie całkowicie spełniał ich wymagania.

Comments are closed.