Pompa ciepła do domu jednorodzinnego – wybierz pomoc fachowców!

auto sportowe
Wypożyczalnia samochodów sportowych. Luksusowe auta na wyciągnięcie ręki!
13 January 2021
auto sportowe
Polisy komunikacyjne
22 November 2021

Pompa ciepła do domu jednorodzinnego – wybierz pomoc fachowców!

pompa ciepła

Nowoczesne pompy ciepła to urządzenia, które pozwalają na zaopatrzenie domu jednorodzinnego w przyjemne ciepło ekologicznie, wygodnie i bez wysokich kosztów. Gdy także myślisz o wykonaniu takiej instalacji, skorzystaj z pomocy fachowców w tej dziedzinie!

Aktualnie coraz więcej osób interesuje się OZE – odnawialnymi źródłami energii. To atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych metod jej pozyskania, na przykład węgla, gazu ziemnego czy ropy naftowej.

Rosnące koszty energii, w tym między innymi opału oraz prądu, a także coraz większe zanieczyszczenie środowiska powodują, że OZE to ciekawy wybór – także dla domów jednorodzinnych.

Jednym z przykładów zastosowania OZE w domach jednorodzinnych są pompy ciepła. Co warto wiedzieć na ich temat?

Czym są pompy ciepła?

Pompami ciepła nazywamy takie urządzenia, które służą do wymuszenia przepływu ciepła z miejsca, w którym jest cieplej, do miejsca, w którym jest chłodniej, czyli w kierunku odwrotnym do naturalnego przepływu ciepła.

Dzięki swojej technice działania pompy ciepła pozwalają na szybkie i sprawne przekazanie energii elektrycznej do miejsca docelowego. Robią to również w sposób bezobsługowy, czyli nie wymagają zaangażowania użytkownika – wystarczy tylko wybrać odpowiedni tryb pracy pompy lub skorzystać z automatyki.

Rodzaje pomp ciepła:

  • powietrzne pompy ciepła (ASHP)
  • powietrze wylotowe pompy ciepła (EAHP)
  • gruntowe pompy ciepła (GSHP)
  • wodne pompy ciepła (WSHP)
  • hybrydowe pompy ciepła

Z pompami ciepła mamy do czynienia w różnych urządzeniach i instalacjach, na przykład w lodówkach lub w zamrażarkach. Stosowane są one również w ogrzewaniu budynków. W tym przypadku pompa „wypompowuje” ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze, na przykład z gruntu albo z powietrza, a następnie dodatkowo podnosi jego temperaturę i przekazuje je do ogrzewanego pomieszczenia.

Pompy ciepła stosowane są od lat jako elementy instalacji grzewczych – sprawdzają się w dużych budynkach, na przykład w halach, w biurowcach, w kościołach, ale również używane są w mniejszych obiektach, na przykład w domach jednorodzinnych.

W domach jednorodzinnych najczęściej stosuje się gruntowe pompy ciepła, które pozwalają na uzyskanie najlepszej sprawności.

Jak założyć pompę ciepła w swoim domu?

Aby zastosować pompę ciepła w swoim domu, warto skorzystać z pomocy fachowców tej właśnie dziedzinie.

Aktualnie w Polsce działa wiele firm, które zajmują się kompleksową realizacją instalacji OZE dla swoich klientów – zarówno dla odbiorców biznesowych, jak również indywidualnych.

Firmy specjalizujące się w OZE zapewniają swoim klientom dostęp do pełnej gamy usług, między innymi obejmujących wstępne pomiary i audyty, doradztwo energetyczne, wykonanie prac polegających na odwiertach i montażu instalacji, a także usługi serwisowe. Ponadto klient może liczyć na wykonanie kosztorysu oraz na pomoc w pozyskaniu dofinansowania na inwestycję w OZE.

Pompa ciepła – przyszłościowa inwestycja w komfort cieplny!

Zatem pompy ciepła to atrakcyjna propozycja dla każdego inwestora, któremu zależy na uzyskaniu maksymalnego ciepła z minimalnym obciążeniem dla środowiska naturalnego.

Nowoczesne pompy ciepła szybko i skutecznie nagrzewają pomieszczenia i robić to całkowicie bezobsługowo – dzięki nim można zapomnieć o problemach związanych z tradycyjnymi źródłami ciepła w domach. To inwestycja, która się opłaca!

Comments are closed.