Miejskie kosze na śmieci – co oferują producenci?

sypialnia
Wybór odpowiedniego materaca
19 July 2019
krzeslo biurowe
Wygodne krzesło do pracy w domu. Co kupić?
6 January 2020

Miejskie kosze na śmieci – co oferują producenci?

Kosze na śmieci są jednym ze stałych elementów krajobrazu polskich miast. Dzisiaj w ofercie ich producentów można znaleźć pełną gamę interesujących modeli, które także cechują się wyjątkową estetyką!

Od lat kosze na śmieci to niezbędny element każdej przestrzeni miejskiej. Rozmieszczone przy ulicach, w parkach, na skwerach oraz w innych miejscach uczęszczanych przez ludzi pozwalają im na łatwe pozbycie się różnych odpadków.

Przez długi czas kosze w przestrzeni publicznej nie były elementem uznawanym za ozdobę, a wprost przeciwnie – niekiedy ją szpeciły. Dzisiaj jednak w asortymencie producentów takiego wyposażenia można znaleźć także modele przyciągające uwagę swoją estetyką, a przy tym zapewniające maksymalną praktyczność.

Jakie kosze na śmieci mogą zaoferować obecnie producenci? Zapraszamy do sprawdzenia najciekawszych propozycji!

Kosze na śmieci do tradycyjnych i nowoczesnych przestrzeni

Miejskie kosze powinny wpisywać się w charakter danej przestrzeni, dlatego też w ofertach producentów wyposażenia tego typu możemy znaleźć zarówno kosze o tradycyjnym, klasycznym wyglądzie, jak również te o nowoczesnym designie.

Kosze tradycyjne najlepiej sprawdzają się w przestrzeniach zabytkowych, w parkach miejskich. Są to przede wszystkim modele wykonane z malowanej na czarno stali i wykończone drewnianymi elementami lub też metalowymi ornamentami, które wpisują się w aranżacje miejskie.

Z kolei nowoczesne kosze na śmieci to przede wszystkim modele, które przyciągają uwagę swoim prostym wzornictwem. Są najczęściej wykonane ze stali, ale mogą mieć różne kolory – czarny, szary, srebrny. Do wyboru są także modele wykończone drewnianymi elementami, ale najczęściej wyróżniają się prostotą. Nowoczesne kosze częściej mają także kwadratowy kształt.

Wobec tego styl koszów na śmieci można dopasować także do miejsca, w którym wyposażenie to ma stanąć. Warto przy tym wskazać, że wielu producentów oferuje całe kolekcje mebli miejskich, które obejmują kosze, ławki, kwietniki czy stojaki na rowery. Dzięki temu, że elementy w kolekcji są w tym samym stylu, tworzą harmonijne kompozycje.

Kosze na śmieci ze stelażami – praktyczne rozwiązanie

Doskonałym pomysłem do miejskich przestrzeni będą również kosze na śmieci o podwójnej konstrukcji, a mianowicie składające się ze stelaża oraz z wkładu. Takie kosze są trwalsze niż modele przeznaczone do umieszczenia w nich plastikowego worka.

Stelaże koszów najczęściej wykonane są ze stali, natomiast wkłady produkuje się z cynkowanej lub malowanej proszkowo blachy. Są łatwe do wysunięcia ze stelaża, dlatego służby komunalne mogą wtedy bez problemu je opróżnić. Firmy oferują wkłady i stelaże w ustandaryzowanych wymiarach, dlatego też można łatwo je wymienić, gdy zajdzie taka potrzeba.

Solidne konstrukcje – gwarancja trwałości na lata

Oferowane obecnie kosze na śmieci znacząco różnią się od tych, które stosowane były przed laty. Duży nacisk kładzie się także na trwałość tych elementów. Kosze powinny być odporne nie tylko na czynniki pogodowe, które mogą wywołać korozję, ale również na uszkodzenia mechaniczne.

Popularne są kosze wandaloodporne, które są przeznaczone do przytwierdzenia do podłoża. Solidne konstrukcje spawane z grubych elementów zapewniają skuteczną ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym, na przykład przed połamaniem czy wygięciem.

KAR STAL – najlepsza jakość koszów na śmieci

Dostawą wysokiej jakości koszów na śmieci zajmuje się polska firma KAR STAL. W jej asortymencie można znaleźć pełną gamę wysokiej jakości mebli miejskich, w tym między innymi ławki, kosze, stojaki rowerowe, kwietniki. Firma wykonuje także konstrukcje metalowe na zamówienie.

Pełna gama koszów na śmieci dostępnych w asortymencie firmy KAR STAL dostępna jest na stronie: https://karstal.pl/15-kosze-na-smieci.Zapraszamy!

Comments are closed.