Kosmetyki nie działają? Wybierz się do gabinetu kosmetycznego!

Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych
15 August 2017
Czym są chwilówki?
24 August 2017

Kosmetyki nie działają? Wybierz się do gabinetu kosmetycznego!

zabiegNa półkach w każdej drogerii znaleźć można mnóstwo kosmetyków obiecujących wyjątkowe efekty – usunięcie zmarszczek, wyleczenie trądziku, zmniejszenie widoczności naczynek krwionośnych czy przebarwień. Niestety, nawet te najdroższe mogą być powodem do zawodu. Gdy zależy ci na tym, aby twoja skóra wyglądała pięknie bez czekania, warto pomyśleć o wizycie w gabinecie kosmetycznym.

Zabiegi kosmetyczne są o wiele skuteczniejsze od stosowania zwykłych kosmetyków. Dlaczego? Przede wszystkim w gabinetach skorzystać można z bardziej zaawansowanych kosmetyków, bardziej skoncentrowanych, które dzięki temu pozwalają na uzyskanie znacznie lepszych rezultatów. Poza tym najczęściej prowadzone są one w seriach, na przykład rozpoczynają się od oczyszczenia skóry peelingiem, co powoduje, że kolejne zabiegi są jeszcze skuteczniejsze, ponieważ skóra dosłownie chłonie wszystkie składniki aktywne.

Kiedy warto wybrać się do gabinetu kosmetycznego, gdy:

  • twoja skóra jest nadmiernie sucha lub przetłuszcza się
  • zależy ci na oczyszczeniu skóry i pozbyciu się niedoskonałości
  • na twojej skórze widoczne są oznaki starzenia
  • twoja skóra jest szara i ziemista
  • zauważasz obniżoną jędrność i sprężystość skóry
  • masz problem z trądzikiem
  • chcesz poprawić jej kondycję
  • na twojej skórze widoczne są cellulit i rozstępy

 

Medycyna estetyczna – na poważniejsze problemy

Warto też wspomnieć o medycynie estetycznej, która stanowi obecnie atrakcyjną alternatywę dla zabiegów kosmetycznych, które nie są w stanie pomóc wybranych przypadkach, na przykład głębszych zmarszczek, niesymetrycznych ust, wiotkiej skóry czy zaburzonego owalu twarzy. Zabiegi medycyny estetycznej prowadzone są już od pod okiem lekarza i są bardziej inwazyjne od niż zabiegi kosmetyczne, niemniej jednak nie niosą ze sobą ryzyka groźnych skutków ubocznych, a przy tym ich skuteczność jest znacznie większa.

Zalicza się do nich między innymi zabiegu usuwania zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego i botoxu, zabiegi mezoterapii igłowej, zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego, peelingi medyczne, zabiegi modelowania ust czy korekty nosa i wiele innych. Pozwalają na uzyskanie spektakularnych efektów nawet podczas jednej wizyty.

 

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji dotyczących zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej przeznaczonych do różnych typów skóry, zapraszamy do sprawdzenia oferty gabinetu Medico Derm z Kielc.

Comments are closed.