Nowoczesne technologie wykorzystywane w okapach kuchennych

Ubrania dla osób puszystych
20 February 2017
Piękny makijaż ślubny – krok po kroku
10 July 2017

Nowoczesne technologie wykorzystywane w okapach kuchennych

Przy zakupie okapu kuchennego warto zwracać uwagę na jakość sprzętu oraz jednocześnie na związane z tym technologie. Dzisiejsze pochłaniacze znacznie różnią się od tych sprzed lat, dlatego jeżeli chce się zastosować w kuchni sprzęt niezawodny w pochłanianiu zanieczyszczeń i zapachów, a przy tym również mający szereg innych przydatnych funkcji, warto zwrócić uwagę na modele nieco droższe, ale za to będące przyszłościowym zakupem.

Zaawansowane systemy oczyszczania powietrza

Szczególnie w przypadku okapów pracujących jako pochłaniacze można zauważyć znaczne zmiany w porównaniu do tradycyjnych okapów pracujących jako wyciągi. Teraz stosuje się w nich specjalne konstrukcje, które nie tylko pochłaniają kuchenne zapachy i cząsteczki tłuszczu, ale również bakterie, wirusy, zarodniki pleśni i grzybów, kurz, alergeny, sierść zwierzęcą. W ten sposób nie wydmuchują ich z powrotem do powietrza w kuchni, co skutecznie poprawia jego jakość wewnątrz domu, a także wpływa na zdrowie jego mieszkańców.

Pięknie pachnące powietrze w kuchni

Dodatkowo w nowoczesnych okapach stosuje się technologie, które pozwalają na emisję powietrza o przyjemnym zapachu. Dzięki nim można łatwo odświeżyć pomieszczenie po gotowaniu, nadając mu zapach świeżości. W tym celu stosuje się specjalne filtry zapachowe, które montuje się w okapach.

Maksymalna wydajność, minimalny hałas

Nowoczesne technologie wykorzystywane w okapach kuchennych pozwalają również na zmniejszenie hałasów emitowanych przez urządzenia tego rodzaju. Dzięki specjalnym konstrukcjom i materiałom okapy te mogą emitować odgłosy o głośności około 30 dB, dzięki temu nie przeszkadzają w użytkowaniu także w kuchniach otwartych. Przy maksymalnych obrotach hałas nie przekracza w nich 60 dB, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Funkcja Hotair – ogrzewanie potraw przez podczerwień

Ciekawą funkcją w nowych okapach jest Hotair, która polega na ogrzewaniu powietrza przed podczerwień, dzięki czemu można zachować potrawy w odpowiedniej temperaturze po wyłączeniu kuchenki. Takie systemy dotychczas stosowało się tylko w profesjonalnej gastronomii – teraz można korzystać z nich także w swojej kuchni.

Energooszczędność przede wszystkim

Również nowoczesne technologie wykorzystywane w okapach kuchennych pozwalają na zmniejszenie poboru energii przy równoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności działania. W ten sposób będzie można korzystać z okapu bez obawy o wyższe rachunki za prąd, ponieważ zależnie od prędkości można zaoszczędzić od 30% do 70% mocy w porównaniu do tradycyjnych okapów kuchennych

Comments are closed.