Piękny makijaż ślubny – krok po kroku

Nowoczesne technologie wykorzystywane w okapach kuchennych
14 March 2017
Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych
15 August 2017

Piękny makijaż ślubny – krok po kroku

Makijaż na ślub powinien być nie tylko wykonany perfekcyjnie, ale również trwały – w związku z tym stworzenie idealnego make-upu jest sporym wyzwaniem. Tutaj nie ma miejsca na niedopasowane kosmetyki, nieodpowiednie kolory i nawet najmniejsze błędy, ponieważ celem jest makijaż idealny pod każdym względem. Jak wykonuje się go krok po kroku?

 

Dobrze wykonany makijaż ślubny powinien przede wszystkim podkreślać naturalną urodę Panny Młodej. Powinien odpowiadać jej karnacji, kolorowi oczu, kształtowi twarzy, a także uczesaniu i sukni ślubnej na ten dzień, aby całość tworzyła zachwycającą kompozycję.

Jaki powinien być dobry makijaż ślubny?

W związku z tym makijaż ślubny musi łączyć w sobie zalety trzech typów makijażu, a mianowicie dziennego, aby ładnie prezentować się w świetle słonecznym, wieczorowego, czyli powinien być mocniejszy niż na co dzień, a także bardzo trwały, ponadto fotograficznego, czyli powinien zakryć niedoskonałości i dobrze prezentować się także w sztucznym świetle lamp. To jeszcze nie wszystko, ponieważ makijaż na ślub powinien być też wodoodporny, aby nie zaszkodził mu deszcz czy łzy wzruszenia.

Także bardzo ważne jest wcześniejsze wypróbowanie danego makijażu, ponieważ tylko wtedy będzie można zobaczyć, jak będzie on prezentować się na żywo. Dodatkowo można przekonać się, jak cera reaguje na dane kosmetyki, ponieważ może okazać się, że nie będą zbyt dobrze się z nią komponować lub nawet mogą wywołać reakcję uczuleniową.

Przygotowanie pięknego makijażu ślubnego może trwać nawet około godziny w zależności od jego stopnia skomplikowania i użytych kosmetyków – warto jednak zaczekać dla tak wyjątkowego efektu!

  1. Przed makijażem ślubnym

Na około dwa tygodnie przed ślubem warto zatroszczyć się o swoją skórę – najważniejsze, aby skóra była dobrze nawilżona, pozbawiona suchych skórek, a także wyprysków, dlatego najlepiej nie wprowadzać do swojej łazienki dodatkowych kosmetyków, nietestowanych wcześniej.

  1. Krem do twarzy

Pierwszym krokiem wykonania makijażu ślubnego jest nałożenie odpowiedniego kremu nawilżającego o nietłustej konsystencji. Pokryta kremem skóra będzie również dobrze przygotowana na nałożenie bazy i podkładu.

  1. Baza pod makijaż

Jej aplikacja jest bardzo ważna przy makijażu ślubnym – wygładza skórę, zapobiega jej świeceniu się i dodatkowo przedłuża trwałość podkładu.

  1. Podkład

Powinien być idealnie dopasowany do koloru cery, aby dać naturalny efekt. Makijażystki często stosują kilka odcieni podkładu dla dodatkowego wymodelowania twarzy.

  1. Korektor

Korektorem tuszuje się ewentualne niedoskonałości cery oraz cienie pod oczami, aby nadać skórze wypoczęty i świeży wygląd.

  1. Puder

Do makijażu ślubnego najczęściej stosuje się puder transparentny, który matuje skórę i przedłuża trwałość makijażu.

  1. Róż lub bronzer

Odpowiednio dopasowany róż lub bronzer mają za zadanie wymodelować twarz – można dzięki nim również wymodelować owal twarzy, na przykład wyszczuplić okrągłą twarz.

  1. Makijaż oczu

Najczęściej na powieki nakłada się cienie, a kontur oczu dodatkowo podkreśla eyelinerem. Rzęsy powinny być dokładnie wytuszowane, a brwi podkreślone. Można zastosować także sztuczne rzęsy dla jeszcze piękniejszego efektu.

  1. Usta

Dla większej trwałości makijażystka obrysuje je konturówką, która będzie zapobiegała rozmazywaniu się pomadki. Na ślub najlepiej sprawdzają się trwałe i niebrudzące pomadki, które będą mogły wytrzymać wszystkie pocałunki.

  1. Utrwalenie efektu

Na koniec makijaż ślubny jest również utrwalany specjalnymi utrwalaczami w sprayu, dzięki czemu może przetrwać przez cały dzień. Utrwalacze dodatkowo powodują, że makijaż staje się wodoodporny i tym samym niestraszna będzie mu woda.

Comments are closed.