OC dla kierowców

ciężarówka
Czy monitoring GPS jest potrzebny w firmie transportowej?
26 March 2019
kobieta
Jak zapobiegać zmarszczkom i opóźnić ich powstawanie?
14 July 2019

OC dla kierowców

auto

Każdy kierowca jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jest to ubezpieczenie OC i AC. Dzięki OC w razie spowodowania jakiejś szkody na drodze, nie będziemy musieli pokrywać kosztów jej naprawy. Przeciwnie – zrobi to za nas towarzystwo ubezpieczeniowe. Oczywiście tylko do określonej kwoty, która będzie zawarta w umowie, więc trzeba dokładnie czytać taką umowę i sprawdzać, co dokładnie jest w niej zapisane. Jeśli okaże się, że kwota będzie bardzo niska (najczęściej niska jest wtedy, kiedy składki są niskie) lepiej z niej zrezygnować. Warto dopłacić kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych, ale za to mieć pewność, że w razie większych szkód wywołanych z naszej winy, towarzystwo pomoże nam pokryć koszty. Lepiej też stawiać na towarzystwa ubezpieczeniowe, które w tym wypadku mają większe doświadczenie w branży. Co prawda co roku powstają nowe towarzystwa ubezpieczeniowe, które prześcigają się w ofertach, ale mimo wszystko prym wiodą nadal te najbardziej znane zakłady ubezpieczeń – ludzie po prostu mają zaufanie do tych zakładów ubezpieczeniowych, bo istnieją na polskim rynku wiele lat i rzeczywiście wywiązują się ze swoich umów. Niestety nie zawsze tak się zdarza.

Dochodzenie odszkodowań

            Niektórzy ludzie muszą dochodzić swoich odszkodowań w sądzie. Towarzystwo, które nie chce wypłacić pieniędzy za odszkodowanie z OC, może być przez nas pozwane do sądu, jeśli regularnie płaciliśmy składki i rzeczywiście powinniśmy takie odszkodowanie dostać. Wtedy należy udać się do radcy prawnego, który pokieruje nas, co konkretnie mamy zrobić. Wiele kancelarii prawnych specjalizuje się w dochodzeniu odszkodowań od ubezpieczycieli i na pewno warto korzystać z ich oferty, jeśli rzeczywiście należy nam się odszkodowanie, a towarzystwo robi wszystko, by nam go nie wypłacić. Właśnie dlatego też lepiej korzystać ze znanych i cenionych ubezpieczycieli, którzy nie pozwalają sobie raczej na takie konflikty prawne.

Porównywarki online

            W internecie jest wiele porównywarek kredytowych, ale również ubezpieczeń. Wśród nich znajdują się również porównywarki ubezpieczeń OC i AC. Jeśli nie wiemy, jakiego ubezpieczyciela wybrać, to może warto zapoznać się z taką porównywarką, która rzetelnie porównuje oferty ubezpieczycieli i ocenia, który ubezpieczyciel ma najlepszą ofertę na rynku i z której warto skorzystać. Na takich stronach można też najczęściej zapoznać się z opiniami dotyczącymi ubezpieczeń OC, AC i innych, na temat konkretnych ubezpieczycieli.

Comments are closed.