Czy monitoring GPS jest potrzebny w firmie transportowej?

Polskie usługi elektryczne dostępne także w Londynie
8 March 2018
auto
OC dla kierowców
17 June 2019

Czy monitoring GPS jest potrzebny w firmie transportowej?

ciężarówka

To, czy monitoring GPS potrzebny jest w konkretnej firmie transportowej będzie najlepiej wiedział jej właściciel. My jednak chcemy potwierdzić, że system monitoringu może w znaczny sposób zwiększyć efektywność działania danego przedsiębiorstwa, zmniejszyć koszty jego prowadzenia i sprzyjać wygenerowaniu dodatkowych oszczędności.

Kontrola pracownika

Nie musimy podejrzewać naszego pracownika o nieuczciwe praktyki, aby chcieć skontrolować to, w jaki sposób pracuje. Instalacja monitoringu GPS w pojazdach floty nie powinna go zatem martwić – a wręcz przeciwnie – nawet cieszyć, gdyż może być dla niego bardzo beneficjalna. Rozliczanie czasu pracy kierowców nie będzie spadać na barki pracowników, gdy w autach zainstalowany jest monitoring. Dzięki niemu rozliczenia są praktycznie automatyczne, a pracownik nie musi się trudzić spisywaniem całej dokumentacji swojej pracy. I co gorsza obawiać się o wystąpienia jakichś nieprawidłowości. Dzięki systemowi GPS rozliczenia są precyzyjne i uczciwe, a wszystkie potrzebne pracodawcy informacje są dostępne dla niego na bieżąco. To znacznie przyspiesza tempo pracy i wypłacania wynagrodzeń. Nie ma obaw również od strony pracodawcy o nieuczciwe praktyki od strony pracownika.

Co więcej, monitoring GPS umożliwia również identyfikację pracownika i sprawdzenie, czy posiada on uprawnienia do prowadzenia danego pojazdu w naszej flocie.

Inną zaletą monitoringu jest bez wątpienia możliwość sprawdzania sposobu użytkowania auta, prędkości prowadzenia, czy jazdy na martwym biegu. Jeśli zauważymy jakąś nieprawidłowość możemy przekazać swojemu pracownikowi informacje i wprowadzać zmiany na bieżąco. Dzięki czemu nie tylko podniesiemy bezpieczeństwo poruszania się na drogach naszych kierowców, ale również obniżymy koszty eksploatacji aut.

Bezpieczeństwo

Również i bezpieczeństwo przy instalacji monitoringu GPS może być postrzegane obustronnie. W przypadku nagłej awarii na drodze i braku komunikacji auto – wraz z kierowcą – może zostać szybko zlokalizowane, a potrzebna pomoc wysłana. To sprawia, że kierowcy, w których autach znajduje się monitoring mogą poczuć się bezpieczniej – mają poczucie, że cały czas ktoś troszczy się o przebieg trasy i ich pozycję.

W przypadku, gdy na drodze wystąpią jakieś zagrożenia – a znamy pozycję auta – możemy natychmiastowo powiadomić swojego pracownika i wskazać mu alternatywę trasę.

Co więcej, aplikacja do monitoringu będzie nam przypominać o przeglądach i innych informacjach niezbędnych do bezpiecznego eksploatowania floty.

Comments are closed.