Pokazy iluzjonistyczne – nie tylko dla dzieci!

Czym są chwilówki?
24 August 2017
Agencja reklamowa dla ciebie
6 September 2017

Pokazy iluzjonistyczne – nie tylko dla dzieci!

Gołębie wylatujące z kapelusza, a może długa chusteczka wyciągana z nosa? To tylko dwa z wielu trików iluzjonistycznych, które z pewnością pamiętamy z dzieciństwa. Jednak sztuka iluzji to znacznie więcej – to również spektakularna lewitacja czy przebijanie człowieka nożami zamkniętego w skrzyni bez żadnego uszczerbku na jego zdrowia. Chociaż jako dorośli dobrze wiemy, że magia nie istnieje, i tak dobrze się bawimy!

 

Sztuka iluzji znów wraca do łask. Swoje apogeum osiągnęła w ostatnim czasie w momencie, gdy w telewizji mogliśmy oglądać fascynujące występy Davida Copperfielda. Teraz jednak za sprawą takich programów jak „Mam Talent” zainteresowanie iluzjonistami jest coraz większe i w wielu polskich miastach znów możemy oglądać pokazy iluzji.

Dlaczego lubimy iluzję?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że magia nie istnieje, to jednak i tak pokazy iluzjonistyczne ciszą się ogromnym zainteresowaniem. Uwielbiamy je, ponieważ to właśnie to efektowne show powoduje, że czerpiemy z niego tak wiele radości. Codziennie zajmujemy się wieloma przyziemnymi rzeczami, dlatego poszukujemy często czegoś, co pozwoli nam na oderwanie się od rutyny, rozmarzenie się, zobaczenie czegoś wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju. W te potrzeby doskonale wpisują się pokazy iluzjonistyczne.

Sztuka iluzji przede wszystkim polega na zaskoczeniu widza oraz wywołaniu w nim zdziwienia. Wobec tego iluzjoniści często bardzo pilnują swoich sekretów wykonywania różnorodnych trików, aby publiczność nie wiedziała, na czym polegają.

Na czym tak naprawdę polega iluzja?

Iluzjoniści do swoich sztuczek przede wszystkim wykorzystują nieuwagę widza – skupiają ich wzrok na czymś innym, aby odwrócić uwagę od strony technicznej triku. Wobec tego bardzo ważna jest sprawność fizyczna, w tym sprawność rąk oraz zdolności aktorskie. Oczywiście, iluzjoniści wykorzystują również różnego rodzaju rekwizyty, na przykład spreparowane kłódki, kajdanki, skrzynie, niewidzialne nici i liny, podnośniki.

Ponadto bardzo ważna jest sama oprawa pokazu iluzjonistycznego. Stosuje się różne efekty pirotechniczne, zasłony dymne, projektory. Bardzo ważni są też asystenci, a dokładniej – piękne asystentki, które towarzyszą iluzjoniście.

Wśród najbardziej znanych efektów iluzjonistycznych znajdują się między innymi przepiłowanie kobiety na pół, wyciągnięcie królika z kapelusza, sztuczki z kulkami, chustami, sznurami, latanie, ucieczka z zamkniętych skrzyń czy akwariów, triki z użyciem kart, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Ty też możesz wziąć udział w pokazie iluzjonistycznym!

W związku z dużą popularnością iluzji w ostatnich latach coraz częściej możemy spotkać się z różnymi pokazami dostępnymi dla szerszej publiczności. Możemy wtedy zakupić bilety na pokaz podobnie jak bilety do teatru czy na koncert. To niesamowita okazja, aby zobaczyć prawdziwych iluzjonistów oraz ich niesamowite sztuczki na żywo.

Obecnie jednym z najpopularniejszych jest iluzjonista Marcin Muszyński, który był uczestnikiem programu „Mam talent” i to właśnie z niego znany jest najbardziej. Jego spektakle przesycone są spektakularnymi sztuczkami magicznymi – jedne z najbardziej efektownych to lewitacja fortepianu wraz z pianistą, przecinanie człowieka na dwie części i nogi jeżdżące samodzielnie na rowerze.

Możemy również wynająć iluzjonistę samodzielnie na różne wydarzenia, na przykład na imprezy firmowe i okolicznościowe takie jak wesela czy urodziny, bankiety, imprezy integracyjne czy festyny.

Comments are closed.